Nowa koncepcja w sprawie autobusów na Bemowie, Woli i Bielanach

sauron, 13 Maj, 2015 - 08:28

Jak zapewnia ZTM, postulaty zgłaszane w czasie konsultacji prowadzonych w marcu zostały dokładnie przeanalizowane. Te najczęstsze będą spełnione. Dotyczyły przede wszystkim linii 129, 167, 112, 184, 197. Pojawią się też nowe autobusy.

Linia 197

Ta linia również pozostanie na swojej obecnej trasie. Zmniejszy się jednak częstotliwość jej kursowania w godzinach szczytu. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 15, a nie co 12 minut. Częstotliwość poza godzinami szczytu i w święta będzie taka jak obecnie, czyli odpowiednio co 15 i co 20 minut.

Jednocześnie, na najbardziej obciążonym odcinku jej trasy, zostanie uruchomiona nowa linia 397. Będzie kursowała w godzinach szczytu pomiędzy Kołem a stacją metra Stare Bielany. Dzięki temu na ul. Obrońców Tobruku autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 7-8 minut w godzinach szczytu.

- Pozostawienie linii na dotychczasowej trasie wiąże się z uwzględnieniem postulatów o utrzymanie dojazdu z północnego Ursusa na ciąg ul. Połczyńskiej oraz zachowanie bezpośredniego połączenia rejonu ul. Obrońców Tobruku z Fortem Wola i Ciepłownią Wola – wyjaśnia Igor Krajnow.

Linia 397

Będzie to kolejna nowa linia. Jej trasa to: Koło - ks. Janusza (powrót: ks. Janusza – Obozowa – Ciołka – Newelska – ks. Janusza – Koło) – ks. Bolesława – Obrońców Tobruku – Rudnickiego – Perzyńskiego – Żeromskiego – al. Zjednoczenia – Metro Stare Bielany. Będzie kursowała tylko w godzinach szczytu, z częstotliwością co 15 minut - naprzemiennie z linią 197.