Wodny relaks w parku na Bemowie za darmo.

sauron, 24 Lipiec, 2009 - 11:01
obrazek
"Atrakcja" już nie funkcjonuje (działała do 31 sierpnia).

W fosie Fortu Bema możesz popływać gratisowo rowerem wodnym. - To fantastyczny relaks, który nie obciąża kieszeni - cieszą się warszawiacy.

Żeby popływać rowerem wodnym, wcale nie musisz wyjeżdżać nad jeziora. Wystarczy przyjechać na Bemowo. Urząd Dzielnicy właśnie uruchomił wypożyczalnię rowerów wodnych. Żeby popływać po fosie zabytkowego Fortu Bema, wystarczy dowód osobisty. Do dyspozycji jest dziesięć rowerów - Rower można wypożyczyć osoba dorosła, jednorazowo na 45 minut - informuje Krzysztof Zygrzak, rzecznik Bemowa

Z rozrywki skorzystali już pierwsi Warszawiacy.

- Jest super! - cieszy się Piotr Stachów (24l.), student. - Nie dość, że można się zrelaksować, to jeszcze nie płacimy za to ani grosza - dodaje jego kolega Łukasz Dębiński (25 l.), pracownik biurowy.

Wypożyczalnia będzie czynna do końca wakacji, codziennie w godzinach 10-20. Wejście na teren Fortu znajduje się od strony ulicy Obrońców Tobruku i ul. Powązkowskiej, przy kościele św. Józefata.

Ze sprzętu wodniackiego można korzystać też innych miejscach Warszawy. W parku Skaryszewskim za wynajęcie roweru wodnego trzeba zapłacić 20zł, za kajak 15 zł, małą łódkę 15zł i dużą łódkę 20zł. Na kępie Potockiej wynajęcie jednoosobowego kajaka kosztuje 9zł, a za kajak dwuosobowy 15zł. Przepłynięcie gondolą to koszt 5zł dla dzieci i 7zł dla dorosłych.