Strona Osiedla Leśnego II - Pierwsze kroki.

sauron, 15 Grudzień, 2007 - 19:00

Witam wszystkich na stronie mieszkańców Osiedla Leśnego II. Mam nadzieję, że choć odrobinę przypadnie Wam do gustu – na tyle by można ją było dalej rozwijać i modyfikować wedle naszych (wiec i Twoich) upodobań.

Ze spraw organizacyjnych:
  • Rejestracja nowego użytkownika wymaga aktywacji – czyli zaraz po założeniu nowego użytkownika otrzymacie list z informacją o haśle i możliwości logowania, jednak konto to nie będzie aktywne – musicie chwilę poczekać, aż do otrzymania kolejnego listu z informacją o zatwierdzeniu konta.
    UWAGA!! Jeśli taki list nie przychodzi przez dłuższy czas (zazwyczaj jest to kilka godzin) spróbuj zarejestrować się ponownie pod tą samą nazwą użytkownika. Jeśli jest to możliwe, oznacze to, że konto zostało skasowane przed aktywacją z powodu nie spełnienia wymogów formalnych (niepoprawny login, nie pełne dane etc.) - proszę przeczytać dokładnie co jest napisane na stronie formularza rejestracyjnego. Jeśli nie można założyć ponownie konta - prosze czekać dalej na aktywacje (lub skontaktować sie z Admistratorem).
  • Po rejestracji otrzymacie status „użytkownika zarejestrowanego” i przywileje z tego wynikające (czyli dostęp do części informacji).
  • Dalej większość z Was będzie potrzebowała skontaktować się z użytkownikiem DiD (nasz obecny zarządca), który to może aktywować Wam profil „Mieszkaniec OL II – właściciel” - wymaga on posiadania i podanie w liście do DiD numeru aktu notarialnego lokalu na własną osobę. Przypominam że pole "imie i nazwisko" w opisie konta MUSI być zgodne z rzeczywistościa (można jedynie je nadać przy rejestracji lub później zmienić przez prośbę do Administratora)
  • Drugi z kolei, co do ważności, status „Mieszkaniec OL II” (nie posiadający dostępu tylko do części informacji) nadawany jest przez osobę mającą już status właściciela.
    Właściciel może nadać tą rolę osobom, które z nią mieszkają na stałe. Bierze w ten sposób za nie odpowiedzialność na stronie oraz za aktualizację danych i tych uprawnień etc.
  • W celu nadania uprawnień „Mieszkaniec OL II”, Właściciel musi wyszukać użytkownika (lub np. kliknąć na niego w liście osób obecnie zalogowanych) - tak by zobaczyć jego kartę (podstawowe informacje). Teraz w zakładce "Rangi", może zaznaczyć uprawnienia "Mieszkaniec OL II."
  • Docelowo więcej działów będzie podlegało edycji przez mieszkańców, obecnie każdy ma swój blog (gdzie może tworzyć do woli – w granicach rozsądku oczywiście :)) oraz galerię (na razie jest to eksperyment z delikatnym optymizmem – zobaczymy czy wypali) – jeśli już teraz chcielibyście coś dodać/zmienić, zapraszam do pisania do mnie lub na forum w dziale "Strona internetowa".