Przegląd prasy

Nowa koncepcja w sprawie autobusów na Bemowie, Woli i Bielanach

Jak zapewnia ZTM, postulaty zgłaszane w czasie konsultacji prowadzonych w marcu zostały dokładnie przeanalizowane. Te najczęstsze będą spełnione. Dotyczyły przede wszystkim linii 129, 167, 112, 184, 197. Pojawią się też nowe autobusy.

Linia 197

Ta linia również pozostanie na swojej obecnej trasie. Zmniejszy się jednak częstotliwość jej kursowania w godzinach szczytu. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 15, a nie co 12 minut. Częstotliwość poza godzinami szczytu i w święta będzie taka jak obecnie, czyli odpowiednio co 15 i co 20 minut.

Zmiana trasy autobusu linii 197

Zarząd Transportu Miejskiego uprzejmie informuje, że uwzględniając zbliżający się koniec prac związanych z przebudową ul. Obrońców Tobruku, planuje od dnia l października 2010 r. skierowanie linii 197 na trasę:

GWIAŹDZISTA - Podleśna - Marymoncka - al. Zjednoczenia - Żeromskiego - Perzyń-skiego - Rudnickiego - Obrońców Tobruku - Księcia Bolesława - Księcia Ja­nusza - Obozowa (powrót: Newelska) - Ciołka - Górczewska - Jana Olbrach-ta - Redutowa - Wolska - Fort Wola - CM. WOLSKI

źródło: ZTM

Publiczne spotkanie informacyjne dotyczące trasy S7 na Bemowie, 10 sierpnia 2010r.

Burmistrz dzielnicy Bemowo zaprasza na, publiczne spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych planowanym przebiegiem trasy S7 i stosownymi rozwiązaniami projektowymi. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201, 10 sierpnia 2010r.

Zabytkowy mostek zostanie udostępniony mieszkańcom

Zdjęcie

Znany zapewne wielu bemowianom drewniany mostek w Forcie Bema zostanie wkrótce odnowiony.

Wodny relaks w parku na Bemowie za darmo.

obrazek
"Atrakcja" już nie funkcjonuje (działała do 31 sierpnia).

W fosie Fortu Bema możesz popływać gratisowo rowerem wodnym. - To fantastyczny relaks, który nie obciąża kieszeni - cieszą się warszawiacy.

Za wysokie progi dla nowej linii przez Bemowo

Bezpośrednią linię autobusową do metra z nowych osiedli na Bemowie planuje ZTM, ale władze dzielnicy zwlekają z demontażem progów i budową przystanków na ul. Obrońców Tobruku. Mieszkańcy są wściekli...

Rozkopią Bemowo na kilka lat

Krzysztof Śmietana 2008-02-17, ostatnia aktualizacja 2008-02-18 10:17

Zaczyna się budowa trasy ekspresowej przez Bemowo: dziś drogowcy przekażą wykonawcy plan robót. Na początek trzeba wyciąć drzewa, żeby zdążyć przed rozpoczęciem okresu lęgowego ptaków

„Tak” dla droższej trasy ekspresowej

Konrad Majszyk 05-12-2007, ostatnia aktualizacja 05-12-2007 02:43

Jest szansa na rozpoczęcie budowy przedłużenia Trasy AK przez Bemowo przed nadejściem wiosny. Urząd Zamówień Publicznych unieważnił... unieważnienie przetargu

Start ekspresówki przez Bemowo

Krzysztof Śmietana

Wreszcie rozpocznie się budowa przedłużenia Trasy AK przez Bemowo do planowanej autostrady A2. Generalna Dyrekcja Dróg w poniedziałek wybrała wykonawcę 11-kilometrowej ekspresówki.